Want to keep in the loop on the latest happenings at Chabad Israel Center of the Upper East Side. Subscribe to our mailing list below. We'll send you information that is fresh, relevant, and important to you and our local community.
Printed from ChabadIC.com

Hebrew Blog

נשק יום הדין - למיגור הקורונה

בני אהובי,  

השקענו מיליארדי דולרים לפיתוח נשק קטלני, הקטלני ביותר בעולם, פצצת המימן. כך שאם מישהו ירצה להעז לפגוע בך, יש לנו את תשובת המשקל, שתגן עליך.

ריכזנו את מיטב המוחות הצבאיים והאסטרטגיים כדי לבנות את מטוס הקרב החזק והמתקדם ביותר בעולם, F16 שמסוגל להנחית מהלומת מחץ על האויב במרחק אלפי קילומטרים, והכל כדי שתוכל לצעוד כל בוקר רגוע חופשי ומאושר לבית הספר.

עם תקציבים דמיוניים, ואימונים בלתי פוסקים, בנינו את הצבא החזק והמתקדם ביותר בעולם. כזה שיודע להתמודד מול כל איום מכל סוג, דורות של חיילים כאן ומעבר לים מאומנים היטב להתמודד מול כל אויב, והכל כדי שתוכלו לבקר את סבא וסבתא, כל אימת שתרצו.

הקדשנו כמות אדירה של זמן, אנרגיה, משאבי אנוש ומשאבים כלכליים, כדי לשכלל את מערך הטנקים, צי הצוללות, סוללות טילים מתקדמים, נשק מדויק וקטלני, המילה האחרונה בתחום, והכל כדי שתוכלו לצאת לפארק הקרוב ולשחק שם באושר, ללא פחד ומורא.

עולם הרפואה גם הוא התקדם בצעדי ענק, בתי רפואה משוכללים ומודרניים, מיטב הרופאים, אוניברסיטאות מחקר יוקרתיות, מכונים ומעבדות, קרנות ותוכניות, הכל כדי שאם פעם תרגיש קצת לא טוב, נדע בזמן קצר ביותר ובמידה מדוייקת עוד יותר, איך להחזיר לך את ההרגשה האנושית הטובה, את הבריאות. 

ועכשיו ילדי היקר, למרות כל מה שכתבתי לעיל, אמריקה הגדולה העוצמתית והחזקה, המתקדמת והיודעת כל, ניצבת חסרת אונים, חסרת כלי נשק מתאימים, להדוף ולהביס את המפלצת הארורה, הנגיף המסתורי, האויב הבלתי נראה – קורונה / קוביד 19.

אגלה לך סוד קטן, ילדי הקט, יש עוד כלי נשק אחד בארסנל הלאומי שלנו. נשק יום הדין. משהו מיוחד בו ניתן וצריך להשתמש עכשיו, כשהגיע הזמן. נשק שיחדור עמוק יותר ויגיע רחוק יותר מכל פצצה גרעינית. כוח מחץ שעולה על סגולת הצבא הגדול והמתקדם, הוא מסוגל להביס גם את האויב החמקמק הזה, שטנקים טילים ומטוסים לא יעזרו כנגדו.

התדע בני מהו הנשק הזה?

התפילה!

כשיהודי נושא עיניו לאבא בשמים, ומתפלל מעומק הלב, אין לנגיף השטני שום סיכוי. אם יהודים רבים יתאחדו בבת אחת, ויזעקו למרומים לישועה ורחמים, הקורונה לא תנצח אותנו, היא תנוצח!

הנשק הזה כבר ניצח במערכות הרות גורל בהיסטוריה שלנו, אבות אבותינו השתמשו בו וניצחו בגדול, כך גם אבות אבותיהם, עד לראשית ההיסטוריה של העם המופלא שלנו. 

תתקרב קצת אלי, בני יקירי, עוד טיפה. נישא תפילה יחדיו, נפתח את ספר התפילה או התהלים, ונשפוך את הלב עם המילים הקסומות הללו, שקיימות אלפי שנים, ומרכיבים את הנוסחה הסודית לניצחון מובטח של האויב. אם תרצה, נגיד את פסוקי שמע ישראל יחד, נדאג שעל הפתחים יש מזוזות כשרות ובדוקות, נשכים קום ונניח תפילין על המוח ועל הזרוע. ננהל שיחה גלויה ופתוחה עם אלוקים, ונתבע ממנו שיהיה בעזרנו במלחמה על הבית, על החיים, בטיהור העולם מנגע הקורונה, בדאגה לרפואה שלימה של כל אחד ואחת שמתייסרים מתסמיני הנגיף או נלחמים על נשימה סדירה בבית או בחדרי בתי הרפואה.

ונוסיף גם כמה מילים חשובות על החשת הגאולה האמיתית והשלימה, התקופה המיוחלת בה העולם לא ייאלץ להתמודד עם מחלות ועם נגיפים, עם סבל ועם מוות. רק חיים, בריאות, בעולם נקי טוב ומואר. 

שים נא אל לבך, יקירי, שהנשק הזה כבר נמצא בידיים שלנו. לא נהסס להשתמש בו. ביחד, אנו מסוגלים לעשות את הבלתי אפשרי. זה אפשרי. 

אביך האוהב

(נכתב על ידי הרב אוריאל ויגלר, מנהטן – ניו יורק)

מכתב פתוח אל... השטן

ניסית בכל הכוח לאמלל את חיינו.

ראשית, אילצת אותנו להפסיק לברך אחד את השני בלחיצות יד, חיבוקים, נשיקות ואפילו טפיחת אגרוף - ואתה יודע כמה אנחנו לחלוטין אוהבים לברך אחד את השני ולהביע חיבה, לעודד ולקרב.

ואז אילצת אותנו לבטל (או למזער) את חגיגות הפורים שלנו, ומיותר לפרט כמה שמחה ורוממות רוח חג הפורים מביא לנו.

אילצת אותנו לבטל את תוכניות הפסח שלנו (שכבר השקענו בהם כל כך הרבה כסף) - חג בו אנו נאספים בדרך כלל עם המשפחה המורחבת והחברים שלנו לסוג של "הטענה" או אינפוזיה אדירה של כוחות פנימיים, שמחה של מצווה והתעוררות הנמשכת ומורגשת היטב עד סוף השנה.

אילצת אותנו לבטל את כל הנסיעות והטיולים, גם אלו התדירים, ההכרחיים, היום יומיים - ולבודד את עצמנו בבית.

אפילו שללת מאתנו השתתפות בחתונות, אירועים, בר ובת מצווה ושמחות אחרות, ואתה יודע כמה אנחנו אוהבים לחגוג עם יקירינו וחברינו, לשמוח זה בשמחתו של זה, לאחל, לחזק, לרקוד יחד ולציין בצוותא אירועים משמעותיים בחיים!

אבל השבוע לקחת את זה יותר מדי רחוק.  אילצת אותנו לסגור את בית הכנסת שלנו - בית אלוקים!  זה מרכז יהדותנו והמקום בו אנו עובדים את השם יתברך. המקום בו אנו שמים את עצמנו ואת כל הזוטות בצד, ומתמקדים אך ורק בעבודת השם.  אני לא זוכר שבת אחת בחיי שנשארתי בכוונה תחילה ומבחירה מושכלת בבית - במקום לצאת לתפילות ולימוד בבית הכנסת.  ועתה, הפגשת אותי עם הצורך להעביר את המסר לקהילה שלי שלא יהיה בית כנסת, להפציר בכולם להישאר בבית, שלא לדבר על קידוש חגיגי או התוועדות רעים - דבר מופרך בעתיד הנראה לעין. אני מודה, זה שבר את ליבי.

אבל תן לי לומר לך, שטן, נכשלת כישלון חרוץ במשימתך!!

במקום להפריד בינינו, אולי תכננת לזרוע פירוד אבל הריחוק החברתי שחוללת קירב אותנו כל כך הרבה יותר זה לזה.  הבידוד הגביר את הדאגה והאכפתיות זה לזה. כל ערוץ אפשרי גוייס לכך. המדיה החברתית מעבירה שיעורי תורה ואנו מגיעים לקהלים גדולים יותר, לימוד ויוני ומקרב, בתדירות גבוהה  מתמיד.

ליבנו מתמלא אהבה אחד לשני; לעולם לא ניתן לך ולאף כוח שלילי - לשבור את רוחנו. נשמותינו מלוכדות.

אז עכשיו, הגיע הזמן שלך להכיר ולהיווכח בכך שנחלת כישלון חרוץ.

ואנו נפנה לבוס שלך, אבינו היקר בשמים, שיחוס על כולנו ויפטר אותך.  ניסית, התאמצת,  עמלת קשה, אני מפרגן לך הכרה בעובדה זו; אבל ההצלחה היא הרחק מחוץ להישג ידך. הגיע זמן לסיים את המסע השלילי שלך, לשים לכך סוף, לומר לך "הרף" ולסיים את המגפה.

יש לנו קשר עתיק ואמיץ וישיר אל הבוס שלך, ואני מודיע לך שכולנו, כלל ישראל בכל מקום על פני הגלובוס, הולך לזעוק יחדיו ולהפעיל את הקשר העוצמתי המופלא שיש לנו ולהתחיל בפניו  שישלח את משיח צדקנו, וזאת מנקודת חוזק - כי ניצחנו אותך ואנו מתכוונים להמשיך עד לניצחון האמיתי, הגאולה השלימה.

השבוע, כאשר אנו קוראים את הפרשה בבית לבד, ללא ספרי התורה שלנו, נקרא על המצווה לבנות את המשכן, מקדש לאלוקים.  יתכן שאנו לא נמצאים בתוך ביתנו, מקדשינו, אך בנינו מקדשים בלבנו עם אור שלא ניתן לכבות לעולם.

אתה הלוזר, שטן, אתה מפסיד בסבב הזה ובכלל.  אנחנו המנצחים הנצחיים.

הגיע הזמן שתודה בכך, ובעל כרחך תענה אמן לברכה שתשרה ברכה ושלום ורפואה וישועה בכל בית ובכל נפש יהודית.

Looking for older posts? See the sidebar for the Archive.