Want to keep in the loop on the latest happenings at Chabad Israel Center of the Upper East Side. Subscribe to our mailing list below. We'll send you information that is fresh, relevant, and important to you and our local community.
Printed from ChabadIC.com

אבודים בלונדון

Thursday, 8 January, 2015 - 6:59 pm

London.jpg בשבוע שעבר טסתי ללונדון  להשתתף בחתונת האחיינית שלי. היות שאשתי היא בריטית והוריה וכמה מאחיה ואחיותיה גרים שם, בחרנו לנסוע בהרכב מלא לחתונה בלונדון על מנת שיהנו הילדים עם קרובי המשפחה

במשך זמן שהותנו שם, החלטנו ליהנות מלונדון ככל יכלתנו ונסענו  לגלגל המילניום, גלגל הענק הגבוה בעולם. כאדם שגר במנהטן, הייתי אמור לדעת שלא כדאי להכנס למקום סואן ופקוק עם רכב פרטי, אבל בהתחשב בכך שארבעת ילדיי סבלו כולם מג'ט לג, הבנתי שללא רכב לא אוכל לטייל בעיר בכלל, אז יצאנו לטיול בלונדון ברכב פרטי ומובן שלא מצאתי מקום חניה באיזור כולו.

המציאות הביאה אותנו להבין שעלינו להתפצל- אשתי תעלה לגלגל הענק עם שני הגדולים, ואני אשאר ברכב עם שני הקטנים, שכבר נרדמו. וכך, עם שני ילדים ישנים ברכב, המשכתי לנסוע בחיפושי אחר מקום חניה זמני לרכב עד לסיום הטיול של אשתי ושני הילדים הגדולים. סוף סוף, מצאתי מקום ורציתי לעדכן את שבי, אשתי, לגביו. סימסתי לגיסי, מוישי, שגם הוא היה עם משפחתו בגלגל הענק, מידע לגבי המקום בו חיכיתי, על מנת שימסור אותו לאשתי. כתבתי "תאמר לה בבקשה שמהנקודה בה היא יצאה מהרכב, תלך ישר עד הרחוב הבא ותפנה שם שמאלה. אני מחכה לה שם"

הטלפון של אשתי היה מנותק, לדאבוני, כי קנינו רק סים אנגלי אחד, והוא הוכנס לטלפון שלי. לא תכננו להתפצל... אז לא יכולתי לתקשר אתה ישירות. קיוויתי שדרך גיסי אוכל להיות איתה בקשר. כשהסיבוב בגלגל הענק הסתיים, גיסי ומשפחתו נכנסו לרכבם, ושבי הלכה עם שני הילדים לכיוון הרכב שלנו כפי שהדרכתי אותה דרך הסמס לגיסי.

מסתבר שההסבר לגבי מיקום המכונית לא היה מספיק ברור וחד משמעי, ואשתי והילדים הלכו עייפים בקור הלונדוני, סחור סחור ולא הצליחו לאתר את מיקום הרכב. כשקלטתי שהם מאחרים ובטח איבדו את הכיוון, הרגשתי שעלי לעזור. אבל עם שני ילדים רדומים חזק במכונית, לא יכולתי לעשות דבר. אז התחלתי לנסוע בחיפושיי אחריהם. לא היתה לי דרך לתקשר איתם ולשבי לא היה מושג לגבי מספר הטלפון הבריטי שלי היות שהיה חדש.

אז התחלתי לשאול עוברים ושבים דרך חלון המכונית אם הם ראו אישה בלונדינית עם ילדה  וילד שמחפשים אותי. אף אחד לא ראה, וכנראה שהדיבור הקולני שלי הצליח להעיר את הילדים הקטנים שיצאו בבכיה קולנית משותפת. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי...

כאדם שנשוי לשבי 12 שנים, החלטתי להכנס לנעליים שלה ולחשוב מה היא היתה עושה במקרה שהיא לא מוצאת אותי. הבנתי שהיא ודאי היתה לוקחת את הילדים במונית  הביתה ומתקשרת אלי משם. פתאום נרגעתי וחיכיתי לצלצול הטלפון ממנה שאכן הגיע, כצפוי, תוך זמן קצר...

השבוע, אנו פוגשים בתורה את משה רבנו, המנהיג הראשון של עם ישראל. מה הפך את משה למנהיג בעל השפעה גדולה כל כך?

משה היה רועה צאן. באחד מהימים, עזב גדי קטן מהעדר ורץ רחוק. משה חשב שהוא מנסה לברוח מכולם, ורץ בעקבותיו על מנת לתפסו ולהחזירו. משה רץ עד שמצא את הגדי ליד זרם מים שותה ומרווה את צמאונו. הבין משה שהגדי אינו מחפש לברוח, הוא היה פשוט צמא מאוד וחיפש מים. כשהבין משה עד כמה היה הגדי עייף וצמא, הוא נתן לו לשתות, וכשסיים, נשא אותו על כתפיו בחזרה אל העדר.

זה המאפיין הבולטו, שהפך את משה למנהיג דגול. רק אדם שיכול לחוש את צרכי הציבור, יכול להבין את הסיבה לכך שעושים את שעושים, שאומרים את שאומרים ושחושבים כפי שחושבים, יכול להיות מנהיג אמיתי בעל השפעה.

כזה היה משה. במשך ארבעים שנה הנהיג את עם ישראל במדבר, קשוב לדרישותיהם ורגיש לצרכיהם. הוא הבין את הסיבות לתלונותיהם וידע כיצד לעורר בהם מוטיבציה להתקדמת.

זהו שיעור בעל מסר חזק לכולנו! אנחנו מכירים היטב את קרובי משפחתנו ואת חברינו. אבל מתי אנחנו עוצרים וחושבים עליהם דרך המשקפיים בהם הם רואים את הדברים? בפעם הבאה שנמצא את עצמנו בקונפליקט עם בן/בת הזוג, עם קרוב משפחה או עם שותף בעסק, בואו נעצור ונראה את הויכוח כפי שזה נראים מהצד שלהם. נעצום את העיניים, נשתמש במה שאנו יודעים על דרך הראיה וההתמודדות שלהם עם דברים ונגלה פרספקטיבה חדשה ומרתקת. בואו נצא לדרך!

Comments on: אבודים בלונדון
There are no comments.