Want to keep in the loop on the latest happenings at Chabad Israel Center of the Upper East Side. Subscribe to our mailing list below. We'll send you information that is fresh, relevant, and important to you and our local community.
Printed from ChabadIC.com

מופת אצל הרבי > 80,000 דולר שקיבלתי השבוע

Friday, 5 June, 2020 - 3:27 pm

זה כמעט 26 שנים, שהעולם היהודי לא זוכה לראות ולשמוע את הרבי מליובאוויטש. זה כמעט 26 שנים, שאני מקפיד להגיע לקברו של הרבי, מקום הומה אדם 24/7, להתפלל ולהתברך, ולקבל אנרגיות בעוצמה שאי אפשר לקבל בשום מקום אחר. הנוכחות של הרבי מוחשית שם כל כך.

לפני שנגיף הקורונה פרץ לחיינו, באיזור חג הפורים האחרון, הייתי מקדיש לפחות פעמיים בחודש כמה שעות כדי לבקר באהל הקדוש של הרבי. השבוע, אחרי היעדרות ארוכה, חזרתי לשם. המועקה בלב היתה גדולה, בעיקר בגלל המינוס בבנק. הפעילות הושבתה באחת ללא התראה, וככל שהמצב הכלכלי של האנשים הורע, כך פסקו התרומות ואמצעי התמיכה האחרים. אפילו בקרב אלו שמצבם שפר עליהם והם כן מסוגלים לתת, אתם ודאי תבינו שקשה לדבר ב'זום' עם ידיד או תורם על נדבה לבית חב"ד. המכניקה של גיוס משאבים בנויה על בסיס אישי ומפגש בארבע עיניים.

בעוד אני עומד צמוד לגדר המקיפה את מקום מנוחתו של הרבי, ותפילה חרישית על שפתיי, המוח עושה את המתמטיקה ומגיע לסכום של 70 אלף דולר. לא יודע למה זה נעצר שם, אבל כנראה זה הסכום הדחוף, המיידי. מאין יבוא עזרי? עכשיו? כשכולם מנסים בחשש ובזהירות לחזור לחיים נורמלים? 

ואז – ואני לא מגזים בכלל – צג הנייד שלי הבהב. שיחה נכנסת.

נותרו לי כמה מזמורי תהלים, וגם לא הופיע מספר. 'שיחה לא מזוהה' כזו, שלא עושה לך חשק לענות בעידן הספאם והפישינג המתוחכם. אבל זה היה בתזמון כל כך לא צפוי שיצאתי לחדר הסמוך ועניתי בלחישה 'הלו'.

זה היה ידיד ומכר קרוב, אילן שמו לצורך הענין (השם המלא שמור במערכת). "היי אילן, מה שלומך? מה המצב? הרבה זמן שלא שמענו ממך" פתחתי בנימוס.

כמה דקות על דא ועל הא, ואז הוא ניגש לענין לשמו התקשר: "אתה יודע כבוד הרב, זה כבר תקופה מאז שאני מגיע לבית חב"ד, ואנחנו מאוד מעריכים את כל מה שאתה והרבנית עושים, אני רוצה לתת לכם משהו".

זה תמיד מרגש אותי מחדש ונוגע בנימה עמוקה בלב, כשאנשים יקרים מביעים את ההערכה לעבודה שלנו ורוצים להיות שותפים, ליטול חלק בשליחות. במיוחד כשהמצב קצת דחוק. אבל כששמעתי את הסכום שהוא רוצה לתת, הלב שלי מיאן להאמין.

"רשמתי לכם צ'ק של 80 אלף דולר, אני יורד לתיבת דואר עוד כמה דקות!" הוא פולט מעבר לקו ואני מחויר כולי.

הלב עלה על גדותיו, ואפילו כמה דמעות הופיעו בעיניים. לא יכולתי לשלוט ברגשות. ראיתי למול עיניי נס! מופת גלוי של הרבי!

כשהדיבור חזר אלי, לא יכולתי להתאפק: "אילן, אתה יודע איפה אתה תופס אותי? אני ממש בתוך האהל של הרבי!" ואז אני שומע אותו מתפרק בבכי מהעבר השני של הקו.

חברים, האמת שהיתה לי התלבטות קשה לפני שהחלטתי לשתף אתכם בסיפור הזה. הוא אישי. הוא אמיתי. זה משהו שאני עברתי בעצמי. אבל המטרה שלי בחשיפה העצמית הזו, היא לתת לכם את התחושה של ההקלה ושל האושר שמילאו את ישותי לאחר הביקור הזה אצל הרבי. אני ממליץ לכם, בזמנים רגילים אבל במיוחד בזמנים של משבר או קושי, אישי או עסקי, להתפלל לאלוקים, ללכת להדליק נר ולהגיד כמה פרקי תהלים על קברו של הצדיק, להתקשר ולהתחבר אל הרבי, אוהבם של ישראל שמשפיע ברכות וישועות, מעשים שבכל יום. מעשה שקרה איתי השבוע!

הגמרא מטיבה לתאר את החקלאי שעומד בשדה "מאמין בחי העולמים וזורע". הלוא טבע האדמה היא, שאם זורעים בה היא תצמיח, בוודאי תהרהרו, עבודה קשה ומאומצת תניב את היבול המובטח, אז מדוע לעמוד שם ולהתפלל לבורא העולם, המים והאדמה להצלחת העבודה? אלא שזהו סוד ההצלחה האמיתי של כל אדם, בכל תחום עיסוק. הכל נובע מהברכה האלוקית. ודאי שצריך את המאמץ בדרך הטבע, בכללי הטבע, אבל לא לשכוח שהצמיחה וההצלחה תבוא אם תהיה כאן ברכת השם.

אנחנו חיים בתקופה של חוסר ודאות. כמעט שלושה חודשים של בידוד חברתי קשה מנשוא. ללא עבודה, ללא הכנסה. רבים חלו ונדבקו בנגיף, ורבים אחרים, רבים מידי, אף הלכו לעולמם מותירים אחריהם לבבות שבורים בקרב משפחה וידידים. אם זה לא הספיק לנו, המוות המיותר והנורא במיניסוטה פער שסע אזרחי עצום בשבוע האחרון, המראות הקשים מכיכרות הערים מעוררות דאגה כנה לעתידה של החברה כולה. אבל בדיוק כמו אברהם אבינו, היהודי הראשון בעולם, שגילה את בוראו, כך עלינו לזכור שיש בעל הבית לעולם הזה. אנחנו לא חיים בג'ונגל. התפקיד שלנו עלי אדמות הוא לדאוג לחיי חברה ואזרחות תקינים, סדר וחוק, צדק ומשפט לכולם בשווה. לחיות על התפר הזה, שבין עשייה ופעילות מאומצת בדרכי הטבע, לבין האמונה והביטחון שבסוף יהיה טוב, כי אין רע יורד מלמעלה.

אני אסיר תודה, לאילן היקר על הנדיבות המדהימה והנוגעת ללב. אני אסיר תודה, לבורא עולם ששמע את תחינתי והחליט לשלוח את אילן אלי בשעה קריטית זו. אני אסיר תודה, לרבי היקר שבגללו ובמצוותו אני מקדיש את חיי לשליחות ופעילות שכולכם מכירים, שבד' אמותיו זכיתי לנס מרגש כזה.

ועדיין אני לא יכול להירגע מהחוויה הזו, של גילוי אלוקי מוחשי, כך באמצע היום, כמענה למשאלה שחלפה במוחי. 80,000 דולר יוקדשו להוצאות המיידיות ולפעילות שמחכה להזנקה מחדש בקרוב. אני מתכוון לחזור לאהל הק' של הרבי בשבוע הבא, להגיד תודה, ולבשר על תוכניות חדשות עם סכומים חדשים. תצטרפו אלי?

שבת שלום ומבורך,

הרב אוריאל ויגלר

Comments on: מופת אצל הרבי > 80,000 דולר שקיבלתי השבוע
There are no comments.